Čarodějnický workshop s přespáváním

Dne 10.11. 2023 měla Česká škola ve spolupráci se Sudetoněmeckým muzeem pro žáky prvního stupně připravený bohatý program. Workshop se odehrával právě v Sudetoněmeckém muzeu, ve kterém se žáci seznámili s výstavou věnovanou životu a dílu spisovatele Otfrieda Preußlera.

Žáci byli rozděleni do dvou skupin: na žáky mladší (1.-2. třída) a žáky starší (3.-5. třída). Obě skupiny se postupně vystřídaly jak u výstavy, tak u tvoření. Celý workshop byl zaměřený především na dvě nejznámější knihy Otfrieda Preußlera: Malou čarodějnici a Loupežníka Hotzenplotze. Po seznámení se s výstavou a po aktivitách na ni zaměřených, žáky čekaly další úkoly v podobě vyrábění česko německého slovníku s klíčovými slovy pohádky, seřazování částí příběhu o čarodějnici a loupežníkovi, vyrábění čarodějnického a loupežnického klobouku a mnoho dalších.

Po skončení workshopu jsme se všichni přesunuli ze Sudetoněmeckého muzea do prostor České školy, společně povečeřeli, ukázali si výtvory a zhodnotili workshop. Následně jsme vše připravili na přespání. Anička Paap dětem před spaním ještě přečetla pár kapitol z Malé čarodějnice.

Myslím si, že se workshop i přespání vydařily na jedničku. Moc děkujeme za hojnou účast a budeme se těšit zase někdy příště!

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *