Leporelo je nej!

V naší čtvrteční předškolní skupince si často čteme a hrajeme s knížkami. Nedávno jsme se zaměřili na leporela. Učili jsme se to krkolomné slovo vůbec vyslovit: „le-po-re-lo,“ pomohli jsme si slabikami a tleskáním. Pak jsme si ukazovali, jak takové leporelo může vypadat, že někdy je listovací, jindy jako harmonika, některá knížečka se vejde do kapsy, jindy je to velikánský atlas.

Přečetli jsme si také různé příběhy a povídali si o tom, kam všude si leporela můžeme vzít s sebou. Čtením si můžeme zkrátit třeba čekání u doktora nebo v restauraci, rychleji nám uteče dlouhá cesta vlakem. Pak jsme z naší knihovničky vytáhli všechna leporela, která jsme tam našli, a stavěli z nich věž, skoro babylónskou.

Nejlepší však přišlo nakonec – každé dítě odešlo domů nejméně s jedním leporelem z edice REPORELO od nakladatelství Meander. Tímto Meanderu moc děkujeme za sadu knížek, které naší předškolní knihovně věnovalo. Leporela-reporela už si našla nadšené čtenáře! 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *